fbpx

Run Portál

bežecké príbehy, rozhovory, tréningy, úspechy a sklamania

119 bežcov odpovedalo na otázku „Čo im beh priniesol do života a v čom vidia jeho najväčší prínos“

Výhru nad sebou.

Dokonalá očista mysle. Ste na čerstvom vzduchu, zlepšuje sa kondícia, dobíja pozitívna energia…atď.

Priateľov a skvelých ľudí.

Priniesol mi nový rozmer do života, nový spôsob ako sa vysporiadať s myšlienkami a odbremeniť sa od každodenného stresu. A prínos? Hlavne v zlepšení fyzickej kondície a v neposlednej rade i psychickej sily.

Určitý druh meditácie a spoznávanie svojho lepšieho ja.

Najväčšia a najlepšia terapia, relax popri všetkých povinnostiach.

Šťastie. Radosť zo života.

Skvelé kamošky a radosť zo života.

Beh mi prináša pocit šťastia, radosť z pohybu. Vďaka behu som spoznala veľa nových ľudí a častejšie sa stretávam aj s rodinnými príslušníkmi, ktorí tiež behajú.

Volnost, uvolnění, vyčistit hlavu, přijít na jiné myšlenky. Jelikož běhám se skvělým partnerem- pejskem, tak ještě větší  přátelství mezi námi, naučila jsem se mít dobrý orientační smysl a spousty dalších zazitku.

Úžasne formuje myseľ aj postavu.

Pokoj v duši, relax, urovnanie myšlienok, reset po zlých dňoch. Sebadisciplína. Mám stále tú istú váhu. A nakopnutie môjho manželíka k behaniu.

Pre mňa je beh – radosť, energia, sila, voľnosť, pokoj. Prínos je pre mňa dobrý pocit a menej kg.

Kondícia (ktorú využívam aj pri turistike), formovanie a údržba postavy od mladosti až do neskoršej mladosti.

Beh mi priniesol nové priateľstvá, naučil ma byť vytrvalý, psychicky silnejší pri niektorých behoch, to chce veľa sebazaprenia, pretože dlhé behy sú o hlave. Keď hlava povie dosť, nohy môžu robiť čo chceš a platí to aj opačne, ale treba si každý beh užívať, mať z neho radosť.

Zdravie, lepšia kondícia a hlavne nových priateľov.

Dobrý pocit, že pre seba niečo robím.

Som začiatočník, ale čo mi beh priniesol? Minimálne dobrý pocit, keď si odbehnem a výčitky svedomia, keď nie. Najväčší prínos pre mňa je zdravotný.

Psychohygiena.

Zlepšenie zdravia, kondičku a priateľov.

Odreagujem sa, pocit po behu je niečo čo som nepoznala a teraz sa teším hlavne naň. A hlavne napriek tomu že mám problém s chrbticou, pomáha mi to, hoci všetci krútia hlavou, že by som nemala behať.

Začala som behať v rámci snahy schudnúť. Chudnutie ide veľmi pomaly, ale beh ma drží stále. Okrem lepšej imunity a kondície mi hlavne priniesol jednoduché a rýchle riešenie, keď človek potrebuje mentálne vypnúť, odísť od ľudí a negativity.

Viac energie, zdravie, lepší pocit, uvoľnenie, kondíciu.

Nikdy som beh nemala rada, už od základky som s ním bojovala a teraz, keď mám 39, som mu prišla na chuť. Síce som začiatočník a dávam len krátke trate do 2km, nakoľko sa musím naučiť ako dýchať pri behaní, dalo mi to radosť, energiu, odreagovanie.

Beh mi do života priniesol trpezlivosť, vyrovnanosť a cieľavedomosť, som pokojnejšia, vyrovnanejšia a sebavedomejšia. Najväčší prínos vidím v tom, že som zdravá.

Začalo to ako šport z povinnosti. Schudnúť kilečká navyše. Neskôr bol dôvod (najmä pre manžela), že po celom dni s deťmi aj ja potrebujem zmenu a relax. Nebol láskou na prvý pohľad. Dnes je vášňou, dennodennou záľubou a riešením na fyzické i psychické nástrahy bežného života. Je neodmysliteľnou súčasťou i rodinných dovoleniek. Zmenil i čo nechcel. Už to nejde zastaviť. Vybieham už takmer denne. Bez behu to nie je ono!

Sebadisciplínu, pozitívne myslenie, šťastie, energiu, sebavedomie, dobrú náladu. Super telo a kondičku. Neskutočný relax, vyčistenie hlavy.

Beh mi priniesol zmenu životného štýlu. A samozrejme nových priateľov, nové zážitky. Najväčší prínos? Pre mňa maximálny relax, perfektne “vyvetranie hlavy”, pokoj v duši a k tomu udržiavanie sa v kondícii a lepšiu postavu.

Disciplínu a schopnosť prekonať nechuť niečo urobiť.

Keďže mi ručička na váhe ukazovala niečo cez 105 kg a tuk bol viditeľný hlavne v oblasti brucha a bokov, beh je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou už niečo cez pol roka na eliminovanie tohto môjho problému. Samozrejme s tým je úzko späté aj zdravé stravovanie, aj keď nie vždy sa to dá a nejaké prehrešky sú. Váha ide dole a ja som spokojný. Prestal som samozrejme aj fajčiť, cítim sa lepšie a samozrejme aj zdravšie. Častým behom vidím progres k lepšiemu, lepšie sa mi dýcha, hýbe a samozrejme aj môj imunitný systém sa zlepšil.

Beh mi pomáha so psychikou, ventilovať stres, priniesol mi radosť z pohybu a pokoj v duši. Pri behu mam pocit, že žijem a uvedomujem si, aké je úžasné mat funkčné telo. Najväčší prínos – lepšia kondícia, lepšie zvládanie inej fyzickej záťaže, nie som taká dýchavičná, čiže zlepšenie kapacity pľúc, väčšia vnútorná vyrovnanosť.

Dobrá kondícia a psychická pohoda.

Výdrž, zmena myslenia a radosť zo života.

Zdravie, radosť z pohybu.

Ako astmatik som na telesnú chodila vždy s papierikom: “Oslobodená od behu a pochodových cvičení.” Jasné, aj tak ma nútili behať 12minutovky, 1500m a iné, veď koho to zaujímalo. Končilo to väčšinou astmatickým záchvatom prinajlepšom a krvácaním z nosa prinajhoršom. Čo sa ma viac dotýkalo bolo, že som nemohla behať s deckami vonku, guľovať sa a naháňať, končilo to vždy rovnako, dýchavičným záchvatom v sede, s pohľadom upretým na všetkých ostatných, ktorí v hre pokračovali. Na výške som sa dala na aerobic a futbal v telocvični, síce s dychom na krajíčku, ale keď som našla ešte zumbu, tak som pľúca rozťahovala a inhalátor som postupne úplne vysadila a ostali len lieky. A tak som si pred pár rokmi povedala, že to skúsim, a odbehla som svoje prvé 3km, odvtedy behám pre radosť, nemám méty, nemám sny o behu, skratka behám preto, že môžem. Jasné, vždy dúfam, že dám 10nu pod hodinu alebo, že skúsim ísť kratší beh, ale s lepšou priemerkou, ale aj tak je to o tej slobode, môcť si obuť tenisky a ísť kamkoľvek. A najväčší prínos je nielen to, že viem, že dokážem viac ako pred tým a že mi to dokonca robí radosť, a pritom s veľkou pokorou, že nie za každú cenu, snažím sa počúvať svoje telo, aj keď niekedy skúšam svoje presvedčovacie schopnosti 🙂 Je to o slobode, o čase, kedy som to len ja, kedy som sama sebou a robím len to, čo práve vtedy chcem a nie to, čo musím alebo to, čo sa čaká 🙂

Zlepšenie zdravotných problémov, kde som prekonala samú seba, boj s astmou, a to behám len 1 rok a dokázala som zabehnúť polmaratóny a to mám viac než 60rokov, kde vek ani neriešim a všetkým neprajníkom som ukázala, že aj keď máš zdravotný problém, všetko sa dá, len treba chcieť a nevzdať to. Prínos vidím v tom, že sa lepšie cítim.

Ja to robím pre srandu a striedam to s inými športovými aktivitami. Teraz v zime (som v Alpách) so skialpom, čo je vlastne predpríprava na beh.

Poznala jsem skvělé lidi. Největší přínos – cítím se skvěle, lepší kondice.

Beh mi ukázal, že život nie je iba o práci… Ako to bolo doteraz. Otvoril novú dimenziu mojich dní a nakoľko začal behať spolu so mnou aj manžel, po 25 rokoch sme našli opäť niečo spoločné, čo nás zblížilo. Beháme spolu takmer dva roky, pre radosť a zdravie. V apríli organizujem prvý benefičný beh v našej firme s cieľom podporiť našich pacientov. Verím, že začneme novú tradíciu s krásnym cieľom.

Slobodu, možnosť relaxovať a venovať čas sebe, myslím takú očistu, keď som sama a venujem sa svojim myšlienkam, pocitom a nekonečnej radosti, keď sa človeku darí. Sú dni, keď sa behá horšie a tak sa musím popasovať, zabrať a prekonať samu seba, ale keď človek dobehne, ten pocit na nedá ani opísať. A ešte pri behu varím 🙂

Skvelá imunita, odkedy behám, skoro vôbec nie som chorá. Milujem šport a beh som si zamilovala. Samozrejme skvelá kondička, lepšia postava.

Ani neviem skratka bežím 🙂

Myšlienky idú preč z hlavy. Keď mám zlosť, vybehám ju.

Optimizmus! Slobodu, objavovanie a spoznávanie nových ciest, miest a ľudí.

Behám ráno, výborný štart do práce, psychohygiena, sebadisciplína. Najväčší prínos vidím v tom, že sa mi výrazne znížil tlak v očiach, nakoľko sa niekoľko rokov liečim na glaukom.

Čerstvý vzduch + endorfíny = pokoj v duši.

Sebadisciplínu.

Viac pozitívneho myslenia.

Beh mi priniesol veľa. Spoznávanie nových priateľov, slobodu, zdravie a hlavne pohyb. Najväčší prínos je, že som inšpiráciou pre mnohých ľudí okolo mňa. Najmä môj manžel, ktorý nikdy nešportoval a teraz behá niekedy lepšie ako ja. Beh totálne odmietal no jedného dňa obul staré tenisky, ktoré neboli vôbec určené na beh a vybehol. Vôbec som o jeho plánoch nevedela, chcel ma prekvapiť, tak trénoval a zlepšoval sa. Po pol roku urobí 10km za 1:06, to som ja mala po roku. Toto je môj najväčší prínos, môj manžel, ktorý je po mojom boku už 25 rokov.

Slobodu, radosť, šťastie a kľud. Keď mám zlý deň v práci, tak si idem zabehať a hneď som kľudný, spokojný, inak by som niekomu poriadne pri….l 😀

Lepšiu kondíciu, nebývam chorá, plno endorfínov, sloboduuuuu

Najskôr som mala beh za trest, chcela som silou mocou schudnúť, vôbec ma to nebavilo, nevládala som. Po druhom pôrode som našla to práve čaro, keď si nájdem správne tempo, dokážem bežať hocikam a hocikoľko. Prináša mi radosť, vždy sa teším, lebo je to chvíľka pre mňa bez detí 🙂 Prínos? – vyčistenie mysle, vypracované nohy a zadok, krásna príroda dookola, vytrvalosť. Vidím ten pokrok, že zvládnem čoraz viac a viac. Skrátka beh mi prirástol k ❤

Prekonala som svoje hranice, vždy som vydržala 1-2 mesiace, ale u behu som už rok. Vďaka behu si udržiavam svoju váhu. Vďaka behu som schudla popôrodných 12kg. Vďaka behu mám chvíľu byt sama so sebou a vždy si robím srandu, že utekám od deti 🙂 A niekedy je to o tom, oklamať hlavu, lebo nie vždy sa mi chce, takže aj istá disciplína.

Úplne iný pohľad na svet, pozitívna energia a super pocit po behu, keďže behávam ráno, iný štart dňa si neviem predstaviť.

Radosť a pohodu. Prínos: dobrú kondíciu.

Beh mi priniesol do života zlepšenie fyzičky, nových ľudí, s ktorými máme podobné hobby, trávenie viac času na čerstvom vzduchu, pravidelné vyčistenie si hlavy a niekedy prekonávam sám seba.

Priniesol mi relax, chvíľku od reality sa odpútať a zabudnúť na všetko, taký reset. A teším sa z neho. Prínos už len v tom, že človek športuje a je pri tom šťastný.

Radosť. Šťastie a kilá dole 🙂

Radosť, fyzickú zdatnosť, nových kamarátov.   

Cítim sa fyzicky oveľa lepšie a to bol môj cieľ, no nejako má to vzalo. Už behám 3. mesiac. Samozrejme ja začiatočník a dosiahol som až na zranenie. Aú.

Myslím, že mam viac energie, lepšie zvládam stres, som šťastná a po behu sa cítim úplne super a urobila som radosť manželovi, že som začala.

Kľud, spokojnosť, radosť, oddych, vypnutie od všetkého. Najväčší prínos vidím v zdraví a v pohode v rodine, nakoľko som v pohode ja.

Beh mi priniesol radosť do života a naplnil mi môj voľný čas. Mám sa oveľa radšej ako predtým, keď som nebehala. Beh je jedným z mojich zmyslov. Najväčší prínos, že sa cítim zdravo a som na seba oveľa viac hrdá 🙂

Čistá myseľ po behu, a ten pocit, keď bežíš sa nedá popísať.

Priniesol mi sebadisciplínu a psychickú odolnosť. Takisto je to moja jediná záľuba a venujem sa jej na 110% 🙂

Pocit, že môžem byť v niečom dobrá. Na prvých pretekoch som náhodou skončila tretia a ten pocit bol neskutočný! A veľa nových, úžasných priateľov. Prínosom je určite zlepšenie vytrvalosti, viera v moje schopnosti a dobrý pocit zo samého seba. Nik to totiž neodbehne za mňa. Je len a len na mne, či sa budem vyhovárať alebo sa obujem a vybehnem.

Príjemný relax, pokoj a dobrý pocit, keď sa občas dokážem ešte prekonať a dať o niečo viac km.

Udržiavam si svoju váhu, nabudenie dobrej nálady a poteší, aj keď mi niekto povie, že ma obdivuje.

Od malička mi pomáhal najmä na psychiku lebo som dosť veľký introvert a v škole sa rozprávalo najmä maďarsky a ja som sa nevedela včleniť do kolektívu až tak. Potom celkovo kondíciu a stále veľký pocit slobody. Na mojej prvej súťaži som bola hneď tretia, čo bol pre mňa absolútny šok (pozitívny). Odvtedy som začala chodiť aj na súťaže a väčšinou sa umiestnim v prvej trojke:) Len stále nesmiem a nechcem zabudnúť na to, kvôli čomu hlavne behám – aj keď pomalšie, ale behám pre tú samotnú radosť J

Veď začína omnoho ľahšie a je pracovne viacej motivovaný.

Fyzickú kondíciu a duševnú pohodu.

Spoznal som vďaka nemu veľa nových ľudí a nové zážitky 🙂

Mne priniesol nejaký zvláštny pokoj, úľavu, hoci počas behu mám pocit, že asi umriem, po behu som veľmi šťastná a pokojná.

Běh mi přinesl do života svobodu a smysl, že to má cenu. A největší přínos? Když běžím nic nehraju a nepředstiram, jsem sama sebou jen běžím.

1.Spoznala som množstvo skvelých ľudí. 2.Najlepší liek na stres po práci a 3.prevencia toho, keď mám chuť zaškrtiť svoje deti 😀 Po behu prídem 4.kľudná, usmiata, plná elánu.

Relax, motiváciu, viac si verím a aj napriek tomu, že som rekreačný bežec, vždy mám ciele, ktoré si snažím v behu splniť. Najväčší prínos je, že robím pre seba niečo, pomáha to mne a aj mojim deťom, ktoré vidia, že sa to dá, aj keď mám 43 rokov a nie som najštíhlejšia a sú na mňa hrdé a podporujú ma s manželom.

Slobodu a voľnosť dýchania, pohyb, okysličenie.

Veľa vecí ale hlavne pozitívne myšlienky.

Pre mňa je beh psychický detox. To že mám kondíciu vo forme a vôbec nebývam chorá je tiež super ale ten pocit, keď som akokoľvek unavená a obujem si tenisky, dám slúchadlá do uší a bežím. Vtedy nie je pre mňa na svete žiadne trápenie, žiadna starosť, nič, len sloboda a pokoj 🙂

Úplne iný pohľad na svet, optimizmus, dobrú náladu, odreagovanie, radosť, lepšiu kondičku, väčšiu odolnosť čeliť problémom… keď som mohla behávať.

Beh = individuálne zlepšenie kondície, lepšia postava, pevnejšie telo, držanie tela, vyplavenie správnych hormónov, dýchanie, spoznanie nových ľudí na rovnakej vlnovej dĺžke, radosť z pohybu – z výsledkov, zlepšovania sa, tešenie sa na akcie, čerstvý vzduch, bližší kontakt s prírodou. Beh je SUPER, každý môže behať podľa svojich možností a schopností a zlepšovať svoj fyzický aj psychický stav.

Uvoľnenie, všetko napätie zo mňa opadne a prílev energie ❤

Zlepšenie fyzického i duševného zdravia.

Pohyb na čerstvom vzduchu.

Přátele, čistou hlavou, pěknou postavu.

Pokoj, taký ten ozajstný, po celom dni v práci a povinnostiach, starostlivosti o deti a domácnosť, som si jedného dňa povedala, že každý deň jednu hodinu venujem iba sebe a tak som obula tenisky a išla si zabehať, postupne sa ku mne pridávali ďalšie kamošky a tak sme si aj zabehali, aj sa „vyrozprávali“. Bola to taká psychohygiena.

Pravidelný pohyb, lepšiu kondíciu a zdravotný stav, zmenu životného štýlu, chudnutie, čas len pre seba a vyčistenie myšlienok.

Čas, ktorý patrí len mne.

Som nový človek, o 15kg ľahšia. Sebavedomie narástlo do výšin J Počas behu vyventilujem hlavu, je to pre mňa zároveň relax.

Ráno pri behu, samo do hlavy naskáču riešenia všetkých problémov bežných dní.

Radost. A to, jak mám pevnou vůli pokračovat v něčem, co miluju. Vlastně i spoustu kamarádů, kteří mě vzali na první běh a teď mi, když je třeba poradí. Nebo jsem se díky tomu začala dost bavit s jinými sportovci.

Viac radosti, energie, lepšie zdravie a zaručene lepšiu kondičku. A v neposlednom rade som pri behaní spoznala pár skvelých ľudí.

Pamätám si, ako som vždy obdivovala ľudí, ktorí behávajú a zároveň im tak trochu závidela. Mne beh nikdy nešiel, v škole som patrila medzi tých najslabších bežcov. Cez leto som skúšala behať aj ja. Začiatky boli fakt ťažké, nedokázala som bežať ani 4 minúty vkuse. Postupne som cítila zlepšenie a beh mám každým dňom radšej. Chodím behať do prírody, najmä do lesa. A naozaj som si to obľúbila. Nebežím pre to, aby som schudla alebo aby som mohla ísť na nejakú súťaž. Beh mi dáva energiu a očisťuje mi hlavu 🙂

Voľnosť, že som začala behať pre seba.

Behať som začal pred necelým rokom a odkedy behám, sa cítim fakt veľmi dobre 🙂 Robím v gastronómii a tam je neskutočný stres. Depresie majú niektorí, už aj ja som bol v tom štádiu, že som si sem tam dal tabletky na ukľudnenie ale keď behám, sa cítim výborne, či fyzicky alebo psychicky 🙂 A tento rok mám už naplánovane moje prvé horské maratóny a budúci rok ultramaratón. Strašne sa teším z behu, jediné čo ľutujem, že som nezačal skôr ale nevadí, hlavne že som začal 🙂

Pred pár mesiacmi som sa v 44 rokoch začal venovať behu. A neľutujem. Cítim sa odvtedy vyrovnanejšie, spoznal som nových ľudí, 3-4krát do týždňa cítim čo je to závislosť na endorfínoch 🙂 A dokonca som aj zhodil pár kg. To je ale samozrejme spojené aj a hlavne so zmenou jedálnička.

Disciplína, vytrvalosť, zážitky, nových priateľov, nové cesty, objavenie samého seba.

Pro mě je běh antidepresivum. Vychutnavam si ho o samotě. Běžím s mixem nej písniček lesem a užívám si to. Neexistuje pro mě v tu chvíli nic jiného.

Beh sa stal pre mňa skutočným relaxom a to, že začnem behať po 45tke a dnes dokážem zabehnúť už 10 km ma veľmi baví. A najväčšie prínos behu pre mňa je zlepšenie zdravia a prívalu celkovej energie do života.

Priniesol mi voľnosť, zodpovednosť, relax, pohodu, pozitívnu energiu a najväčší prínos? Okrem toho, že po ťažkom pracovnom dni si prevetrám hlavu, tak robím niečo pre seba, som v prírode, ktorú vnímam nielen zrakom, ale aj vôňou, zvukom a samozrejme že pri behu som spoznala veľa nových skvelých ľudí. Kto neskúsi, nepochopí 🙂

Energiu, uvoľnenie, odbúranie stresu a negatívnych emócií. Po fyzickej stránke zdravie. Naučil ma trpezlivosti, vytrvalosti, disciplíne. Beh u mňa dokáže vyhnať prichádzajúcu chorobu. Beh mi dáva radosť z pohybu, pociťujem slobodu tela a ducha. Beh mi spôsobuje radosť zo života a to nielen počas toho, keď bežím ale ešte dlho dlho potom.

Sloboda, priatelia ❤

Zmenu a po behu vždy dobrý pocit, že niečo robím pre svoje zdravie.

Radosť a motivácia.

Zdravie. Disciplína. Meditácia.

Radosť, že beh, ktorý som neznášala, mi fakt dáva energiu ako vraveli všetci naokolo.

Behanie mi zmenilo život v pozitívnom zmysle slova, začal som z dôvodu psychohygieny a potom sa to spustilo samé ako lavína: zlepšenie zdravia, jasná myseľ, pokora a pochopenie, spoznávanie seba samého a celkovo psychické a fyzické zlepšenie stavu. Beh = droga.

Beh mi prináša harmóniu, vyvažuje môj hektický život. Prináša mi stále nových ľudí do života. Zlepšila sa mi fyzická kondícia, a aj psychicky sa cítim odolnejšia, sebavedomejšia. Beh ma na mňa zvláštne afrodiziakálne účinky, pretože obvykle po behu, príde obrovská chuť na sex, čiže aj manžel je spokojný 🙂 Jediné čo mi beh vzal, je 18 kíl tuku, ktoré mi ostali po treťom pôrode.

Najviac mi pomohla účasť na bežeckých pretekoch. Tým, že som zatiaľ každé preteky dokončila a nevzdala ich pre to, že nevládzem, nechce sa mi ísť v rýchlejšom tempe ako na tréningoch celú dĺžku pretekov som si vybudovala sebadôveru, istotu, že kopec veci v živote zvládnem, pozitívny pohľad na život v porovnaní s mojim postojom k životu predtým, ako som začala behávať. Je to super pocit byt spokojná sama so sebou, resp. byt hrdá na to, čo som si vybehala, teda nadobudla sama svojou vytrvalosťou. Pre toto beh milujem, a okrem toho voľnosť, slnko, hory, ten pocit po dobehnutí domov. Paráda. Všetko dobré prajem aj tejto FB stránke 🙂

Cítim sa ako znovuzrodená po behu. Síce zdrvená a unavená, ale psychicky pripravená do ďalších dní. A najviac zbožňujem tú chvíľu, kedy sa dostanem za dedinu a momentálne sa moja myseľ prepne a zrazu všetko negatívne je z hlavy preč, nemyslím na nič, len bežím. Behávam v teréne, to jednoducho je môj balzam na všetko a sama, ruší ma, keď som s niekým.

Beh mi priniesol radosť zo života a dobrý pocit.

Pre mňa je to dobíjačka batérie. Pomohol mi aj v ťažkých životných situáciách. Beh je mojou drogou.

Tak u nás jednoznačne dobré glykémie.

Běh mi přinesl do života nadhled. Přestala jsem vidět problémy tak nějak jednodušeji. Moc se mi líbí že jsem zjistila jakou má mý tělo výdrž a může se zdokonalovat a posouvat se dál.

Pomohol mi hlavne s bojom samým zo sebou. Čistejšie a racionálnejšie myslenie – a odvod negatívnych myšlienok. Pomohol vstať na nohy pri chorobách – posilniť telo viac zvládať ich dopad na moje telo. Dúfam, že aspoň trošku motivujem ľudí v okolí k zmene, aj keď nie som profesionálny bežec a robím to rekreačne. S pozdravom fyzioterapeut Bc. Michal Kuruc.

Psychická vyrovnanost. Co je v hlavě se odráží i na tělo. Takže se zdravou hlavou ve zdravém těle.

Vytrvalosť.

Čas pro mě samotnou.

Pokoj. Pokoj v tele pokoj v duši. Na beh som dozrela a začala po dovŕšení 50. r. S behom som prijala seba a život taký aký je. Neriešim zbytočnosti. Väčšinou behám sama. Vlani som zabehla okrem iných aj Veľký Devín. Tento rok by som rada polmaratón. Beh ma naučil, že všetko je to v hlave a v myšlienkach. Beh ma zmenil k lepšiemu. Beh lieči telo aj dušu, beh dáva silu aj kľud. Budem mať 53 rokov a snívam o maratóne.

Poprosím o zdieľanie tohto článku, nech sa čaro behu dostane k čo najviac ľuďom. Veľmi pekne ďakujem.

Show More